قیمت نرده‌ی چوبی

قیمت نرده‌ی چوبی

از مهم‌ترین عواملی که می‌بایست در هنگام خرید نرده‌ی چوبی مد نظر قرار داد، قیمت نرده‌ی چوبی است. قیمت نرده‌ی چوبی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترینشان نوع نرده، طرح آن و میزان منبت‌کاری و چوب استفاده شده در ساخت نرده است.

نرده‌ها از نظر ظاهری به دو گونه‌ی نرده‌ی صاف و نرده‌ی گرد یا خم یا منحنی تقسیم می‌شوند.

1- نرده‌ی صاف:

قیمت نرده‌های صاف پایین‌تر از نرده‌های گرد است. قیمت تمام شده نرده‌های صاف به دو صورت محاسبه می‌شود: پایه‌ای و متری. قیمت بر حسب پایه عبارت است از قیمت هر پایه ضرب در تعداد پایه‌های استفاده شده. هزینه‌ی نصب و هزینه‌ی رنگ نرده به ازای هر پایه از 140 هزارتومان شروع می‌شود. همچنین قیمت متری آن از هر متر 600 هزار تومان به ازای هر متر طول شروع می‌شود و تا 4 میلیون و 200 هزار تومان متغیر است. عوامل موثر بر این قیمت عبارتند از: نوع چوب (روسی، چنار، راش، و…) و مدل پایه‌ی نرده (خراطی، منبت، یا برش سی‌ان‌سی). همچنین در نظر داشته باشید که هزینه‌ی هر ایستگاه نرده جداگانه محاسبه می‌شود. معمولا هزینه‌ی هر ایستگاه دو برابر قیمت هر پایه‌ی نرده است.

نرده صاف

2- نرده‌ی گرد:

نرده‌های گرد نوعی از نرده است که فاقد شکست 90 درجه‌ای ندارد و به شکل منحنی است. قیمت نرده‌های گرد به‌دلیل شکل دسته‌ی نرده و ساخت آن در محل از نرده‌های صاف کمی گران‌تر است. دستمزد و اجرت ساخت نرده‌های گرد شامل هزینه‌ی نصب، رنگ و جنس به‌ازای هر متر 150 هزار تومان (30 هزار تومان به ازای هر پایه) از نرده‌های صاف گران‌تر است. یعنی قیمت هر متر نرده‌ی چوبی گرد از حدود 650 هزار تومان شروع می‌شود. لازم به ذکر است که قیمت ایستگاه‌ها در نرده‌های گرد همچون نرده‌های صاف جداگانه محاسبه می‌شود.

نرده گرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.