نگاهی به قیمت نرده استیل

نرده ازجمله سازه‌هایی است که از گذشته‌های دور برای حفظ جان انسان و جلوگیری از پرت شدن انسان از پرتگاه‌هایی همچون راه‌پله، بالکن، پشت‌بام و … استفاده می‌شده. امروزه نرده‌ها علاوه بر نقش حفاظتی که داشتند جنبه‌ی زیبایی بخشی به ساختمان هم پیدا کردند. نرده را بر اساس نیازمندی و کاربرد و بودجه از جنس‌های مختلفی مانند فلز، سنگ، چوب، شیشه و … می‌سازند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. در این مقاله نگاهی به نرده استیل و قیمت نرده استیل می‌اندازیم.

جنس و انواع نرده استیل

استیل آلیاژی بر پایه آهن است که به آن مقدار حداقلی کروم اضافه می‌شود. اضافه شدن کروم باعث می‌شود معایبی که استفاده از آهن دارد پوشش داده شود و مقاومت استیل در مقابل خوردگی بالا برود. نرده استیل هم از ترکیب لوله‌ها و پروفیل‌های استیل ساخته می‌شود که آن‌ها را با قطعات یراق‌آلات و اتصالات استیل به هم محکم و زیبا می‌کنند. سادگی نصب نرده استیل و مدت پایین اجرای آن باعث شده استفاده از آن‌ها با استقبال بالایی روبرو شود. دو نوع نرده استیل که بسیار پرکاربرد تر از انواع دیگر هستند یکی نرده استیل 201 و دیگری نرده استیل 304 می‌باشد.

انواع نرده استیل

استفاده نرده استیل در ساختمان

در میان انواع نرده ها، نرده استیل را می‌شود از کارآمدترین و زیبا ترین نرده‌ها دانست. این نرده‌ها به علت زیبایی در طراحی شان و همچنین مقاومت بالایی که در مقابل رطوبت و شرایط آب و هوایی نشان داده‌اند بسیار مورد استقبال و استفاده قرار می گیرند. ظاهری صیقلی و براق و خاصیت زنگ نزن بودن این نوع نرده باعث شده که هم در ظاهر داخلی و هم نمای ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد. نرده استیل بسیار شکل پذیر است و می‌توان آن را در اشکال متنوع طراحی کرد.

همان‌طور که پیش تر اشاره شد به خاطر مزایای بسیار نرده استایل از آن می‌شود در انواع فضاهای مختلف ساختمان تقریباً بدون محدودیت استفاده کرد و انواع سلیقه از نظر رنگ بندی و طرح را پوشش می‌دهد. ازجمله جاهایی که این نرده ها را می‌بینیم می‌شود به راه‌پله های بیرونی و داخلی ساختمان‌های مسکونی، هتل ها، ادارات، بانک ها، مراکز تفریحی و آموزشی و تجاری و … اشاره کرد.

وضعیت قیمت نرده استیل

عوامل مختلفی بر تعیین قیمت نرده استیل تأثیر دارد. عواملی همچون متراژ تمام شده پروژه، رنگ بندی، مات یا کدر بودن و همین‌طور طرح آن. از عوامل دیگری که بسیار بر قیمت تمام شده تأثیر دارد نوع و کیفیت نرده استیل است. در میان انواع این نرده‌ها قیمت هر متر نرده استیل 304 و 316 با توجه به اینکه کیفیت بالاتری دارند بیشتر است. قیمت نرده استیل 201 پایین‌تر از دو نوع پیشین است.

به‌طور کلی مبنای قیمت‌گذاری این نوع نرده بر اساس متر طول دستگیر اجراشده نرده و همچنین تعداد پایه‌های استارت است. اگر در ساخت نرده قطعات و اتصالات سنگین‌تر به کار رود باعث افزایش بیشتر قیمت می‌شود. با توجه به تغییراتی که در قیمت دلار اتفاق می‌افتد و همچنین تفاوت ابعاد و شکل محیط و تنوع طرح و کیفیت نرده لازم است نظر کارشناسی داشت اما برای مثال می‌توان قیمت نرده استیل سه محافظ را برای هر متر طول 1100000 ریال و قیمت نرده استیل حصاری را هر متر طول 1600000 ریال در نظر داشت.

قیمت نرده استیل راه‌پله

در تعیین قیمت نرده استیل به متراژ اجراشده نرده با تمام قطعات پایه‌های نرده و شکل قطعات و اتصالات و دستگیره استفاده‌شده توجه می‌شود. هر چه پایه‌های نرده استیل با کیفیت تر باشند قیمت نرده استیل‌ها بالاتر می‌رود. البته بهتر است برای صرفه جویی در قیمت نرده استیل راه‌پله در مناطقی که آب و هوای گرم و خشک دارند از استیل‌های با کیفیت پایین‌تر استفاده شود چون در این آب و هوا امکان زنگ زدن استیل بسیار پایین است.

می‌توان قیمت حدودی نرده استیل راه‌پله با استیل 304 را حدود هر متر طول 1700000 ریال، برای استیل 201 هر متر طول 1200000 ریال و برای نرده استیل دکوراتیو که قیمت بالایی دارد هر متر طول 2800000 ریال در نظر داشت.

قیمت نرده استیل راه‌پله

قیمت نرده استیل بالکن

برای طراحی و ساخت این نرده ها باید به شکل و اندازه بالکن توجه داشت. همچنین علاوه بر تنوع شکل بالکن تفاوت روش اجرای نرده بالکن هم تأثیرگذار است که باعث می‌شود تعیین قیمت کاری تخصصی و کارشناسانه باشد. به‌طور کلی با توجه به مدل نرده قیمت آن بر اساس هر متر طول محاسبه می‌شود.

قیمت حدودی نرده استیل بالکن با لوله‌های 25 هر متر طول 6500000 ریال و با لوله 38 هر متر طول 8000000 ریال و همچنین نرده استیل بالکن امنیتی هر متر طول 5500000 ریال می‌باشد.

قیمت نرده استیل بالکن

به‌طوری کلی برای خرید نرده استیل باید توجه داشت که برای چه مکانی می‌خواهید چون استفاده از نرده استیل با توجه به مکان نوع آن فرق می‌کند. همچنین اگر در مکان‌هایی می‌خواهید استفاده کنید که فشار بر نرده زیاد است باید نرده استیل‌های با مقاومت بالا انتخاب کنید. بعد باید طول محیطی که می‌خواهید نرده‌کشی شود معین شود تا دقیقاً میزان نرده و یراق‌آلات تعیین شود.

کارشناسان باتجربه و خبره ما آمادگی کامل دارند تا به شما در انتخاب طرح و نوع، ساخت نرده استیل و نصب آن کمک کنند. از مزایایی که همکاری با ما برای شما دارد می شود به نصب نرده در کمترین زمان ممکن با حداقل آسیب به محل نصب، قیمت مناسب نرده ها و تضمین قیمت و کیفیت آن ها و استفاده از بهترین طرح ها برای نصب. همچنین برای دریافت مشاوره و قیمت نرده استیل تهران و شهرستان با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.