حفاظ پله مورد تایید شهرداری

نرده استیل سه خط دو سر گلابی

حفاظ پله مورد تایید شهرداری

توجه به مقررات برای نصب و اجرای حفاظ ساختمان و نرده استیل اهمیت زیادی دارد، اما در کنار این‌ها می‌بایست زیبایی ساختمان را نیز مد نظر قرار داد.

توجه به مقررات برای نصب و اجرای حفاظ ساختمان و نرده استیل اهمیت زیادی دارد، اما در کنار این‌ها می‌بایست زیبایی ساختمان را نیز مد نظر قرار داد. قوانین مصوبی وجود دارد که ایمنی فضای موجود را تضمین می‌کند و از طرف دیگر زیبایی ظاهری را به بهترین شکل فراهم می‌سازد. به همین دلیل، مهم‌ترین مسأله در نصب نرده استیل راه‌پله‌ها، رعایت کردن استانداردهای مربوط به ارتفاع نرده است. این رویکرد باید در زمان نصب و اجرای پله بر اساس ارتفاع مجاز صورت بگیرد. سازه‌های جدید به دنبال استفاده از طرح‌های نو در طراحی و دیزاین نما و محیط طبق مقررات ایمنی و نیز عناصر زیبایی‌شناختی‌اند. ارتفاع نرده استیل راه پله باید با سایر فضای راه‌پله هماهنگ باشد.

برای دریافت مشاوره با شماره‌های 09123415048 و 09129415048 تماس حاصل فرمایید.

ضوابط ارتفاع نرده راه‌پله
راه‌پله بخش مهم هر ساختمان به‌حساب می‌آید و رعایت ضوابط ساخت راه‌پله و اجرای اصولی آن در ساخت و تائید نهایی ساختمان جهت اخذ برگه پایان کار بسیار مهم می‌باشد. ارتفاع نرده‌ها با توجه به سلیقه‌ی کارفرما و نوع کاربری نرده (راه‌پله، رمپ، بالکن) مشخص می‌شود. اما شهرداری اندازه‌ی ارتفاع استانداردی برای نرده راه‌پله را مشخص کرده است.


طبق استانداردهای تعیرف شده در قوانین ذکر شده برای ایمنی ساختمان، نرده‌های راه‌پله‌ها باید ارتفاعی بین 80 تا 110 سانتی‌متر داشته باشند. ارتفاع استاندارد نرده‌های راه‌پله به‌دلیل ایجاد امنیت برای تمامی گروه سنی به‌ویژه کودکان و سالمندان تنظیم می‌گردد. اگر نرده‌ها و حفاظ ساختمان براساس استانداردهای تعیین‌شده نصب شوند علاوه بر ایمنی، زیبایی بصری فضا را نیز دوچندان می‌نمایند. طبق مقررات ملی ساختمان تمامی اجزای ساختمانی از پی‌ریزی تا امنیت ساختمان و ارتفاع نرده‌ها دارای ضوابط و استاندارهایی می‌باشد که باید رعایت گردد تا در نهایت ساختمان بتواند برگه پایان کار خود را اخذ نماید.


قطر نرده استیل راه‌پله باید بین 0.8 تا 1 میلی‌متر باشد. دکوراتیو آرشه به تمامی این استانداردها واقف است و بر اساس نظر مشتری از لوله‌های استیل آلیاژ 201 و 304 استفاده می‌کند تا شفافیت و زیبایی را نیز ضمیمه‌ی کار خود کند.

برای دریافت مشاوره با شماره‌های 09123415048 و 09129415048 تماس حاصل فرمایید.