اجزای تشکیل‌دهنده‌ی نرده چوبی

اگر می‌خواهید بدانید که یک نرده چوبی نصب شده از چه اجزایی تشکیل شده است، با ما همراه باشید. معمولا یک نرده‌ی چوبی تکمیل شده از پایه، ایستگاه، نعلبکی، دسته نرده و … تشکیل شده است.

پایه نرده

پایه‌ی نرده همان ستون‌های هم اندازه‌ای است که با فاصله‌ی مشخص در کنار هم قرار گرفته و نسبت به نرده‌ی ایستگاه (اولین پایه در هر ردیف) ابعاد کوچک‌تری دارند. ارتفاع آن‌ها بسته به نوع کاربری می‌تواند از 30 سانتی‌متر تا 90 سانتی‌متر متغیر باشد. پایه‌های نرده به‌وسیله‌ی رویه (دسته) نرده به هم وصل می‌شوند. پایه‌ی نرده‌ها می‌تواند از انواع جنس چوب (روس، راش، بلوط، چنار، گردو، و …) ساخته شده باشد. پایه‌ی نرده بسته به سلیقه‌ی افراد به‌صورت طرح‌های مختلف خراطی و منبت‌کاری عرضه می‌شوند.

نعلبکی (کفی)

نعلبکی قطعه‌ای چوب گرد یا مربع است که روی سطح زمین نصب شده و بین پایه‌ی نرده و زمین قرار می‌گیرد. نعلبکی‌ها در دو سایز ساخته می‌شوند. سایز نعلبکی پایه‌های نرده کوچک‌تر و و اندازه‌ی نعلبکی‌های ایستگاه‌ها بزرگترند و باید هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید. به یاد داشته باشید که نعلبکی‌ها در دو نوع تکی و یکسره عرضه می‌شوند. نعلبکی تکی زیر هر پایه قرار می‌گیرد و نعلبکی یکسره به‌صورت یکپارچه زیر تمام پایه‌ها و بیشتر برای پرتگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

ایستگاه نرده

ایستگاه یا استارتر نرده شبیه به پایه‌ی نرده است با یک تفاوت: ابعاد آن نسبت به پایه‌ی نزرده بزرگتر است. ایستگاه‌ها در ابتدای هر ردیف نرده و نیز در محل چرخش پله و پاگردها نصب می‌شوند. ایستگاه‌ها می‌توانند از طرح دیگری نیز انتخاب شوند و علاوه بر زیبایی، استحکام نرده‌ها نیز بدان وابسته است.

دسته یا رویه‌ی نرده

دسته یا رویه‌ی نرده به دو شکل است: صاف و خطی؛ و گرد. رویه‌های صاف نرده به صورت آماده قابل تهیه است. اما اگر پله‌های شما گرد باشند و می‌بایست نرده را به شکل منحنی نصب کنید، باید توجه داشته باشید که دسته نرده توسط نصاب و در محل نصب خم خواهد شد.

دسته نرده توخالی

دسته نرده‌های توخالی همان رویه‌های صاف‌اند که داخلشان شیاری با ابعاد 2 در 4 سانتی متر خالی شده است. این دسته نرده‌ها در مکان هایی که نرده فلزی یا ترکیبی (چوب و فلز) دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. دسته نرده‌های توخالی گرد نیز همانند دسته نرده‌های گرد در محل پروژه و توسط نصاب ساخته می‌شوند.

در صورت داشتن هر نوع سوال یا سفارشی می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. تیم ما در دکوراتیو آرشه آماده‌ی پاسخگویی به شما می‌باشد. برای اخد مشاوره در ارتباط با نصب نرده و یا قیمت نصب نرده‌ی چوبی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.